• belit kuzey

BELİT VE KUZEY ÇİFTÇİ ALMANYA’DA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ KAZANDILAR

Nisan, 2018

26 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya'nın Baden Württenberg eyaleti Muehlacker kentinde düzenlenen Eight International Competition Musical Fireworks in Baden-Wuerttemberg’de, yaylılar (viyolonsel) kategorisinde kendi yaş grubunda birinci oldu. Yarışmacı aynı zamanda 2018 yılı içinde düzenlenecek bazı yarışmalara ücretsiz katılım daveti kazandı. Repertuvarında kendisine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Bale İlkokulu mezunu olan ve eğitimine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında devam eden ağabeyi Kuzey Çiftçi eşlik etti ve kendisi de hem bireysel (assoluto) hem de eşlik kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Belit Çiftçi, 2009’da Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine Nuran Karayel ile dört yaşında başladı. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okuluna kabul edildi. Hazal Evruk ile piyano çalıştı. 2015-16 eğitim yılından itibaren Serdar Rasul’un viyolonsel sınıfında öğrenimine devam etmektedir.

Şölen Dikener, Ozan Tunca, Can Elbi, Peter Bruns ve Vadim Voyler’in ustalık sınıflarına katıldı. Mart 2018’de Klasik Keyifler Derneği etkinlikleri kapsamında bir resital verdi.

Yarışma resmi sitesi
http://musikfeuerwerkbw.org/wp/