ELİF ENACAR

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nde orta, lise ve lisans devrelerinde Prof. Cengiz Özkök'ten keman, Prof. Ulvi Yücelen'den oda müziği, Prof. Gürer Aykal ve Prof. Hikmet Şimşek'den orkestra dersleri alarak 1990 yılında mezun oldu.

1990-91 eğitim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Keman Sanat Dalı'nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı, aynı zamanda Kültür ve Sanat Etkinlikleri Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü'nde Oda Müziği Programında yüksek lisansını tamamladı. Bu programda oda müziği çalışmalarını Prof. Ayhan Erman ile, keman çalışmalarını Prof. Server Ganiyev ile sürdürdü. 1990 yılından bu yana sürdürdüğü öğretim görevinin yanı sıra 1995-2003 yılları arasında fakültenin dekan yardımcılığı görevinde bulundu.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Elif Enacar, keman dersleri vermekte, ayrıca 2009-10 eğitim yılından bu yana EME-YZM Program Koordinatörlüğünü yürütmektedir.


KEMAN ÖĞRETİM KADROSU