EREN KUŞTAN

Keman eğitimine 9 yaşında Prof. Server Ganiev ile başladı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Lisesinden mezun oldu. Almanya’da Hochschule für Musik “Hanns Eisler” Berlin’de 2004 yılında başladığı eğitimini, Prof. Stephan Picard’ın sınıfında lisans ve yüksek lisans diplomaları alarak tamamladı.

Solist olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Mersin’de Devlet Senfoni Orkestraları, Bilkent Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ile, Malta ve İtalya’da World Youth Chamber Orchestra ile konserler verdi.

Türkiye’de, İtalya, Almanya, İsrail, Filistin ve Bulgaristan’da resitaller verdi. 2011’de Essen’deki Türk-Alman Kültürü Festivalinde viyola sanatçısı Tabea Zimmermann ile birlikte çaldı. Karlsruhe 5. Türk Günleri kapanış konserinde, Ankara, Mersin, Side Uluslararası Müzik Festivallerinde ve 2. Genç Klasikçiler Festivalinde solist olarak yer aldı. Mart 2008’de TRT Ankara Radyosu Stüdyosunda piyanist Emre Şen ile verdikleri konser canlı yayınlandı. Yurt içinde ve dışında çeşitli televizyon programlarında röportaj ve konserleri yayınlandı ve canlı performanslar sergiledi.

2017-19 yıllarında birinci kemancı olduğu Olten Quartet ile, 2019’da 2. Uluslararası Ulvi Yücelen Oda Müziği Yarışmasında ve 2018 Uluslararası Eğirdir Oda Müziği Yarışmasında birincilik ödülü kazandı. 2009’da Almanya Uluslararası Kraliçe Sophie Charlotte Keman Yarışmasında solo keman dalında finalist oldu, 2006’da Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışmasında birincilik, 2000’de Eskişehir Rotary Genç Yetenekler Keman Yarışmasında üçüncülük ödülü kazandı.

2019 yılından beri Bilkent Senfoni Orkestrası 2. keman grup şefi yardımcısı görevini yürütmekte olan Eren Kuştan, 2008-16 yılları arasında Konzerthausorchester Berlin, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Leipzig Gewandhausorchester, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin orkestralarında farklı statülerde görev aldı. 2002-07 yıllarında World Youth Orchestra’nın Avrupa ve Amerika turnelerine katıldı.


KEMAN ÖĞRETİM KADROSU